Kdy je první adventní neděle roku 2012?

První adventní neděle 2012Nejkrásnější období před Vánocemi, označované jako advent se nezadržitelně blíží. První adventní neděle roku 2012 s přezdívkou železná neděle připadá letos na 2.12.2012. Jde tedy o první neděli v prosinci. Na tento den musí mít rodina připravený adventní věnec. Inspirace k vytvoření skutečně originálních modelů se stává dlouho před samotným adventem tématem dlouhých rozhovorů. Dochází k rozsvícení první svíce, značící, že Vánoce jsou skutečně blízko.

Další adventní neděle pochopitelně následují. Ta druhá připadá na 9.12.2012. Tento den se často označuje jako bronzová neděle. Třetí stříbrná neděle čeká na rozsvícení předposlední svíčky 16.12.2012. Za nejslavnostnější lze označit zlatou adventní neděli. Díky tomu, že kompletní rozsvícení věnec spatříte 23.12.2012, nebudete čekat na Štědrý den nijak dlouho. Připadá totiž již na následující den – 24.12.2012.

Vánoční trhy čekají na své návštěvníky

Jakmile začne Advent 2012, znamená to, že se vaše město začne připravovat na nejštědřejší svátky v roce. Na náměstí se zpravidla rozsvítí vánoční strom, ještě předtím se však veřejné osvětlení často zahalí do vánoční nálady. Typickou součást adventu dále symbolizují předvánoční trhy. Někteří lidé za nimi vyrážejí i do zahraničí, jmenujme například populární Vídeň. I domácí trhy však nabízí výběr z široké nabídky zboží či občerstvení. Pečené kaštany, medovina či punč, to je jen lehký výčet tohoto, co lze na trzích ochutnat.

Blbost? Tak proč to nenasdílet?

Napsat komentář