Archiv pro štítek: TOP

Hroznové víno ze Svinova

Chtěl bych se s vámi podělit o tip na výborné červené hroznové víno, které si můžete koupit nedaleko železniční stanice Ostrava-Svinov. Když se od tohoto nádraží vydáte směrem ke Svinovským mostům (ale ne zkratkou přes Šimka, normálně po chodníku), narazíte na malinký stáneček s ovocem a zeleninou. Ten sice nepůsobí nijak extra profesionálně (např. ceny jsou napsané fixou na kartónu), ale nabízené hroznové víno je fakt moc dobré.

hroznove-vino-svinov
Hroznové víno jsem bohužel snědl dřív, než jsem ho vyfotil :-(

Podle obalu toto víno pán, který zde prodává, získává z Německa, což je další příznak toho, že by toto víno mohlo být moc dobré. A také skutečně je — sladké, bez pecek a když si jej na chvíli vychladíte v ledničce, je ještě lepší!

 

Blbost? Tak proč to nenasdílet?

20 myšlenek před zápočtovou písemkou

Chystáte se na vysokou školu a chcete vědět, jak to tam chodí? Pak pro vás máme autentickou reportáž z období před psaním zápočtové písemky (zápočet si můžete představit jako pololetní test, co se psal na střední). Současní nebo bývalí vysokoškoláci vám dozajista ochotně dosvědčí, že takto podobně to u nich probíhá/probíhalo.

 1. Aha, tak za 2 týdny se píše zápočet. No co, pohodička, však semestr trvá jak dlouho? 3 měsíce, to jsme toho určitě moc neprobrali, však skoro pořád jsme končili dřív.
 2. Předposlední víkend před testem: No, teď se učit nebudu, nemá to smysl, test je skoro až za 2 týdny, do té doby to zapomenu. Spíš si vyhodím z kopýtka, odpočinu si a příští víkend na to sednu.
 3. V průběhu následujícího týdne: Nechápu ty, co se už začali učit a teď stresují, že je toho hodně. Vždyť tak maximálně za půl dne není co řešit.
 4. Poslední víkend před testem, sobota: Dneska se mi vůbec nechce, to nemá smysl se nutit, spíš si na zítřek připravím sešit. Plus ještě za chvilu jdu na narozeniny kámoše, tak dneska to balím.
 5. Poslední víkend před testem, neděle odpoledne: Tak párty se mírně řečeno trochu protáhla, teď jsem vstával. V takovém stavu nemá smysl se cokoliv učit, test se píše až v úterý, tak na to zítra (v pondělí) po škole sednu.
 6. Pondělí, odpoledne: Dám si jeden díl seriálu, ať se dostanu do nálady.
 7. Pondělí, pozdní odpoledne: Tak ještě jeden díl, proč to dělají tak napínavý?
 8. Pondělí, podvečer: Ok, už bych měl něco dělat. Ale připravím si nejdřív večeři, hladový se nic nenaučím.
 9. Tak nebudu to jíst a čučet do zdi, pustím si k tomu ještě jeden díl.
 10. Tak teď už fakt jdu na to, jednom umeju nádobí z večeře, ať tu mám pořádek a nekupí se mi to tu.
 11. Pondělí, 22:00 v dokonale uklizeném pokoji: Otvírám sešit …
 12. 22:15: To si snad dělá srandu ne, to se nemůžu v životě naučit!
 13. To jako for real? Polovina věcí mi tu chybí, příklady nedopočítané, zadání nikde, k čemu mi je, že to vyšlo tři čtvrtiny, když nevím zadání!!
 14. WTF, a co je to zas tady! Hlavně že tu mám vtipné malůvky a tohle – jaké L. A. Confidential – aha, to je ten film co mi kámoš doporučil. No, že bych rychle očekoval hodnocení na ČSFD? NE, musím se učit!
 15. 23:59: No půjdu spát, ať nejsem zítra ospalý na tom testu. Však stanu brzo ráno a ještě na to kouknu.
 16. Budík v 6:00: To zas byl nápad, ještě si hodinu přispím. Však mi nic neuteče.
 17. Budík v 7:00: Tak rychle koupelna a snídaně, ať to stihnu.
 18. 8:00: No ještě zkontroluju Facebook a otevřu si k tomu sešit …
 19. 10:00: Tak nic, musím do školy, no uvidíme, však oprava v pátek to jistí.
 20. odpoledne téhož dne: Jo, dal jsem to, nevím jak, ale o půl bodu to mám!!! Pohodička, to jsou lamky, ti co to nedali …

Blbost? Tak proč to nenasdílet?