Archiv pro rubriku: Mixér

20 myšlenek před zápočtovou písemkou

Chystáte se na vysokou školu a chcete vědět, jak to tam chodí? Pak pro vás máme autentickou reportáž z období před psaním zápočtové písemky (zápočet si můžete představit jako pololetní test, co se psal na střední). Současní nebo bývalí vysokoškoláci vám dozajista ochotně dosvědčí, že takto podobně to u nich probíhá/probíhalo.

 1. Aha, tak za 2 týdny se píše zápočet. No co, pohodička, však semestr trvá jak dlouho? 3 měsíce, to jsme toho určitě moc neprobrali, však skoro pořád jsme končili dřív.
 2. Předposlední víkend před testem: No, teď se učit nebudu, nemá to smysl, test je skoro až za 2 týdny, do té doby to zapomenu. Spíš si vyhodím z kopýtka, odpočinu si a příští víkend na to sednu.
 3. V průběhu následujícího týdne: Nechápu ty, co se už začali učit a teď stresují, že je toho hodně. Vždyť tak maximálně za půl dne není co řešit.
 4. Poslední víkend před testem, sobota: Dneska se mi vůbec nechce, to nemá smysl se nutit, spíš si na zítřek připravím sešit. Plus ještě za chvilu jdu na narozeniny kámoše, tak dneska to balím.
 5. Poslední víkend před testem, neděle odpoledne: Tak párty se mírně řečeno trochu protáhla, teď jsem vstával. V takovém stavu nemá smysl se cokoliv učit, test se píše až v úterý, tak na to zítra (v pondělí) po škole sednu.
 6. Pondělí, odpoledne: Dám si jeden díl seriálu, ať se dostanu do nálady.
 7. Pondělí, pozdní odpoledne: Tak ještě jeden díl, proč to dělají tak napínavý?
 8. Pondělí, podvečer: Ok, už bych měl něco dělat. Ale připravím si nejdřív večeři, hladový se nic nenaučím.
 9. Tak nebudu to jíst a čučet do zdi, pustím si k tomu ještě jeden díl.
 10. Tak teď už fakt jdu na to, jednom umeju nádobí z večeře, ať tu mám pořádek a nekupí se mi to tu.
 11. Pondělí, 22:00 v dokonale uklizeném pokoji: Otvírám sešit …
 12. 22:15: To si snad dělá srandu ne, to se nemůžu v životě naučit!
 13. To jako for real? Polovina věcí mi tu chybí, příklady nedopočítané, zadání nikde, k čemu mi je, že to vyšlo tři čtvrtiny, když nevím zadání!!
 14. WTF, a co je to zas tady! Hlavně že tu mám vtipné malůvky a tohle – jaké L. A. Confidential – aha, to je ten film co mi kámoš doporučil. No, že bych rychle očekoval hodnocení na ČSFD? NE, musím se učit!
 15. 23:59: No půjdu spát, ať nejsem zítra ospalý na tom testu. Však stanu brzo ráno a ještě na to kouknu.
 16. Budík v 6:00: To zas byl nápad, ještě si hodinu přispím. Však mi nic neuteče.
 17. Budík v 7:00: Tak rychle koupelna a snídaně, ať to stihnu.
 18. 8:00: No ještě zkontroluju Facebook a otevřu si k tomu sešit …
 19. 10:00: Tak nic, musím do školy, no uvidíme, však oprava v pátek to jistí.
 20. odpoledne téhož dne: Jo, dal jsem to, nevím jak, ale o půl bodu to mám!!! Pohodička, to jsou lamky, ti co to nedali …

Blbost? Tak proč to nenasdílet?

Jak se stát vílou

Tento článek navazuje na úspěšnou sérii „Jak se stát …„. Naposledy jsme například probírali, jak se stát upírem. Dnes nás čeká proměna v bytost těžící z přítomnosti světla. Čeká nás toho hodně, tak pojďme začít.

Nejjednodušší je vílou se narodit

Může to znít na úvod drasticky, ale pokud se chcete proměnit ve vílu, není nejjednodušší cesty, než se vílou přímo narodit. I když si dále ukážeme proměnu u obyčejného člověka, nikdy bohužel nedosáhnete stejného stavu jako u víly zrozené přírodní cestou. Nejčastější symptomy zahrnují méně silné magické schopnosti, omezený stav dostupné energie a pomalé dobíjení. Paradoxně nejvíce v cestě vílám zrozeným z člověka stojí neseznámení s vlastními schopnostmi. Jakmile se stanete vílou, je to sice fajn, ovšem pokud nevíte, jaké schopnosti vlastně máte a jak s nimi zacházet, máte pocit, že jste stále pořád jen člověkem. Za zmínku stojí, že víly označují příslušníky svého rodu, kteří pochází z lidí, za polo-víly. Rozhodně však nejde o hanlivé pojmenování, víly se ke svým lidským kolegům chovají zcela shodně jako k jiným vílám a dopředu očekávají vaše omezené magické dovednosti.

Začínáme proměnu

Stát se vílou není nic jednoduchého. Předně musíte najít příslušníka vílí říše, který vám bude asistovat. Jakmile takovou bytost najdete, máte vyhráno. Ovšem zde nastává ten největší problém. Víly jsou totiž prakticky na pokraji vyhynutí. Proč? Jejich krev je tou nejlibovější lahůdkou pro upíry. Naštěstí upíří autority úspěsně vedou dlouho řadu století informační kampaň, ve které vysvětlují, že pokud si dáte ke svačině vílu, nikomu tím neprospějete. Ovšem vysvětlujte to hladovému upírovi, který čirou náhodou potká vílu a už zdálky cítí, že ji musí ochutnat.

Upír dělající si zálusk na vílu
Upír dělající si zálusk na vílu

Hledáme vílí vesnici

Nyní už víme, že musíme najít vílu. Ty milují společnost, a proto se sdružují v malých vesničkách. Ty ovšem chrání minimálně neviditelností nebo posunutím do jiné dimenze. Nezbývá tedy než přístoupit k pasivnímu oslovení vil, rovnou zapomeňte na to, že běžně narazíte na vílí vesnici. V létě proto vyražte na tu nejkrásnější rozkvetlou louku ve vašem okolí. Přesně takové okolí víly milují a existuje šance, že se zde právě sdružují, i když je momentálně nevidíte. Nyní musíte víly oslovit. Na hlas jasně vysvětlete, proč se chcete stát vílou a co můžete vílám nabídnout. Pakliže se na vás usměje štěstí, objeví se záblek světla a vy spatříte vílu. Na první pohled to vědět nebudete, protože vypadá jako běžný člověk, ale jakmile vás pomocí magických sil přenese do své vesnice, už budete vědět na čem jste.

Nezkušená víla poprvé používá své světlo a omráčí polovinu vesnice
Nezkušená víla poprvé používá své světlo a omráčí polovinu vesnice

Magický rituál vede starší víla

Proces proměny ve vílu započne na speciálním večerním magickém rituálu. Toho se zúčastní nejstarší víla z dotyčné vesnice, protože právě ona má pravomoc rozšířit svůj druh o dalšího příslušníka. Ke starší víle se chovejte obzvláště uctivě, kromě toho, že je to slušnost, tak to vyžadují přímo vílí kodexy.

Ta samá víla, tentokrát již dokáže koncentrovat své světlo.
Ta samá víla, tentokrát již dokáže koncentrovat své světlo.

Poznámka: Když v textu píšeme slovo „víla„, nemáme tím výhradně na mysli ženu. I když dámská populace víl je ve výrazné většině, vílou se může stát i muž.

Příchozí dotazy:

 • jak se stát vílou

Blbost? Tak proč to nenasdílet?