Archiv pro štítek: Tesco Mobile

Tesco Mobile: Moje zkušenosti

Před pár týdny jsem zděšeně zjistil, že jsem tak trochu zaspal dobu. Když u nás v ČR oficiálně začali působit virtuální operátoři, ukázalo se, že jde často pouze o rebrandovanou nabídku současných velkých hráčů, která sice na první pohled působí výhodně, ale zabíjí ji nevýhodné podmínky, vstupní poplatky apod.

wtf
Já při zjištění, že jsem tak trochu zaspal dobu

Jaké tedy bylo mé překvapení, když jsem zjistil, takto už tomu není. Momentálně lze u virtuálních operátorů skutečně získat výrazně výhodnější tarif oproti nabídce našich tří velkých operátorů. Záleží ale na potřebách každého uživatele, zda-li si z nabídky vybere. Mé priority byly zhruba následující:

  • Dostatek internetu na prohlížení vtipných obrázků a animovaných gifů
  • Rozumná cena za SMS
  • Přiměřená cena za minutu (ale když už budu volat, tak přes VooCall)

Po průzkumu trhu jsem překvapivě zjistil, že mi prý bude vyhovovat Tesco Mobile. Přiznám se, že to jsem skutečně nečekal, spíš jsem myslel, že objevím nějakou malou neznámou firmu.

Jak to chodí s Tesco Mobile

Tesco Mobile má poměrně obyčejné ceny, ale dohání to tím, že při každém dobití kreditu získáte 100 % navíc zcela zdarma. Takže ve své podstatě ceny, co uvidíte u nich na webu, jsou o polovinu menší. Příklad: 1 GB internetu stojí 350 Kč. Dobiji si 200 Kč, dalších 200 Kč získám jako bonus. Mám tedy 400 Kč, zaplatím si internet za 350 Kč a ještě mě zbývá 50 Kč na volání a SMS!

Kde je háček?

No háček tam je, nebojte. Pro získání bonusu musíte mít tzv. Clubcard (věrnostní karta Tesca). Naštěstí, její vyřízení je otázkou pěti minut, fakt, mám to osobně vyzkoušeno.

Intermezzo: Vyřizujeme Clubcard

Zajděte do nejbližšího Tesca a u informací uvidíte formulář, za jehož vyplnění získáte svoji Clubcard. Chtějí po vás jméno, adresu a volitelně i číslo a/nebo e-mail. Já tedy vyplnil jen povinné položky, načež mi na informacích bylo sděleno, že tím příjdu o slevové kupóny do Tesca, co chodí na email. Ale tak myslím, že to bez nich nějakou tu chvíli přežiju. Paní na informacích vám za vyplněný formulář dá ihned vaši Clubcard, a to je vše.

Kupujeme SIM

Když už jste v tom Tescu, tak si možná kupte i SIM. Mají je na každé pokladně a nelze je přehlédnout, z nějakého důvodu se totiž nachází v takových těch malých plastových trezůrcích, asi aby je nikdo neukradl. SIMka stojí 150 Kč, ale je na ní 150 Kč kredit. Sehnat se dá speciální kupón na slevu 75 Kč, svojí SIMku tak můžete mít o 50 % levněji.

Spárování SIM a Clubcard

Doma SIM vybalte z papíru, vložte do telefonu a normálně ji aktivujte (někam zavolejte). Následně se přihlaste přes internet do Samoobsluhy, zvolte Osobní Údaje a do obrovského nepřehlédnutelného pole napište číslo vaší karty. Odteď máte za každé dobití 100 % bonus, až do výše 1 500 Kč tuším.

clubcard
Zadáváme číslo Clubcard, povšimněte si minima vyplněných osobních údajů

Kde je háček podruhé?

Protože nabídka Tesca je skutečně výhodná, máme tu i druhý háček. Tesco garantuje nabídku bonusového kreditu za každé dobití pouze do konce roku 2014. To znamená, že v lednu 2015 se můžou stát dvě věci:

  • Tesco Mobile uzná, že pokud si chce udržet zákazníky, tak musí nabídku bonusového kreditu prodloužit
  • Tesco Mobile nabídku bonusového kreditu neprodlouží a minimálně já odcházím jinam

Jinak, jak jsem psal, nejdůležitější pro mě byl internet, tak ještě několik slov k němu. Tesco Mobile běží s infrastrukturou O2, signál je tedy všude tam, kde ho má O2. Po vyčerpání 1 GB se rychlost snižuje na 200 kbps, což je nějakých 25 kilobajtů za sekundu. To je samozřejmě málo, ovšem stále je to relativně použitelný internet pro zkontrolování emailů, ne však na studium vtipných obrázků a gifíků.

potlesk

Blbost? Tak proč to nenasdílet?