Archiv pro štítek: müsli

Mixit.cz: moje zkušenosti a recenze

Znáte Mixit.cz? Pokud ne, věřte, že jde o web, kde si můžete namíchat svoje vlastní müsli. Já o Mixitu věděl z doby, kdy banner na tuto službu byl pomalu na každém desátém webu. Nikdy jsem však u nich neobjednal, ale v obchodě jsem dostal chuť na müsli, vzpomněl si na tuto službu a rozhodl se, že si doma objednám.

eating

Web je fajn. Trochu mě překvapilo, že si nemohu vytvořit uživatelský účet, protože nejprve si musím něco objednat, aby se mi vytvořil. To jsem zažil prvně. Na Mixitu se mi líbí popisky jednotlivých přísad, co si můžete do müsli přidat. Jsou psané takovou příjemnou copywriterskou formou a pokud náhodou vyžadujete přesnější info, rozkliknete si volbu „více informací“ a víte úplně přesně, co budete jíst.

Čím mě Mixit příjemně překvapil je fakt, že služba není předražená. Když budete mixovat svoje první müsli, rozhodně si všimnete toho, že cena je vyšší než v obchodě. No jo, jenže kolik váží krabice müsli v obchodě? Méně, v tom to je. Já objednal 750 g za 127 Kč, kvalitnější müsli v obchodě bude stát tak pod stovku, ale bude ho kolem 500 g. Tedy tady za mně spokojenost. Přísad pro namíchání vaší snídaňové stravy není na webu zase nějak extrémně mnoho, ale jsou zde suroviny, co se do müsli skutečně hodí. Podívejte se, na čem si pochutnávám já:

mixit

Slevový kupón na Mixit.cz

Jak začnete dokončovat objednávku, tak na vás vybafne pole, do kterého můžete zadat slevový kupón, pokud nějaký znáte. Samozřejmě jsem byl skálopevně přesvědčený, že nějaký na internetu určitě najdu, ale po několika desítkách minut jsem musel konstatovat, že nic takového nemám šanci najít. Holt služba je už asi natolik rozšířená, že má stále klienty a nepotřebuje hledat nové, co já vím …

sad

Vyzvednutí buď zdarma osobně nebo přes poštu/PPL za 49 Kč

Müsli přijde ve speciálním tubusu, který je náhodou praktický. Je to možná lepší než papírová krabice z obchodu, ve které je sáček, co se věčně rozjíždí. Trochu jsem se bál, aby namíchané müsli nebylo moc suché, ostatně sám Mixit upozorňoval, že jsem si vybral sušší základ, ať nešetřím s ingrediencemi navíc. Jenže ono se špatně představuje, jaký poměr surovin aktuálně máte namíchaný. Já to riskl s 60% základem a zbylých 40 % padlo na různé doplňky. Výsledek? Müsli rozhodně není suché. Těch 40 % mi přijde tak akorát.

Ne že se mi tady bude někdo v komentářích smát za ten růžový tubus!
Ne že se mi tady bude někdo v komentářích smát za ten růžový tubus!

Tubus si buď můžete zdarma vyzvednout na k tomu určeném odběrném místě, kterých je mimochodem v ČR poměrně dost, nebo pokud jste líní jako já, tak vám ho pošta nebo PPL doručí za 49 Kč. Jen pokud nebudete platit předem a rozhodnete se pro dobírku, tak musíte přidat dalších 30 Kč.

Objednal bych znovu?

A teď to nejdůležitější, půjdu do toho znovu? Trochu mě odrazuje cena. Ne toho samotného mysli, ale po navýšení o poštovné. V rámci optimalizace by to příště buď chtělo objednat více zboží (Mixit.cz prodává samostatně i kaše, jakési sušenky, pytlíky, sušené ovoce apod.) nebo zvolit osobní odběr zdarma. Když jsem prvně uviděl tubus, hodně mě překvapilo, jak je velký, na obrázcích to tak totiž rozhodně nevypadá. Holt tři čtvrtě kila je tři čtvrtě kila. Abych to vůbec snědl. Příště si objednám, ale půjdu na to jinak, zvolím menší množství základu (které díky tomu bude obsahovat i více přídavků) a nesmím zapomenout přidat čokoládu, ta mi v tom mém aktuálním mixu chybí.

Blbost? Tak proč to nenasdílet?