Archiv pro štítek: víla

Jak se stát vílou

Tento článek navazuje na úspěšnou sérii „Jak se stát …„. Naposledy jsme například probírali, jak se stát upírem. Dnes nás čeká proměna v bytost těžící z přítomnosti světla. Čeká nás toho hodně, tak pojďme začít.

Nejjednodušší je vílou se narodit

Může to znít na úvod drasticky, ale pokud se chcete proměnit ve vílu, není nejjednodušší cesty, než se vílou přímo narodit. I když si dále ukážeme proměnu u obyčejného člověka, nikdy bohužel nedosáhnete stejného stavu jako u víly zrozené přírodní cestou. Nejčastější symptomy zahrnují méně silné magické schopnosti, omezený stav dostupné energie a pomalé dobíjení. Paradoxně nejvíce v cestě vílám zrozeným z člověka stojí neseznámení s vlastními schopnostmi. Jakmile se stanete vílou, je to sice fajn, ovšem pokud nevíte, jaké schopnosti vlastně máte a jak s nimi zacházet, máte pocit, že jste stále pořád jen člověkem. Za zmínku stojí, že víly označují příslušníky svého rodu, kteří pochází z lidí, za polo-víly. Rozhodně však nejde o hanlivé pojmenování, víly se ke svým lidským kolegům chovají zcela shodně jako k jiným vílám a dopředu očekávají vaše omezené magické dovednosti.

Začínáme proměnu

Stát se vílou není nic jednoduchého. Předně musíte najít příslušníka vílí říše, který vám bude asistovat. Jakmile takovou bytost najdete, máte vyhráno. Ovšem zde nastává ten největší problém. Víly jsou totiž prakticky na pokraji vyhynutí. Proč? Jejich krev je tou nejlibovější lahůdkou pro upíry. Naštěstí upíří autority úspěsně vedou dlouho řadu století informační kampaň, ve které vysvětlují, že pokud si dáte ke svačině vílu, nikomu tím neprospějete. Ovšem vysvětlujte to hladovému upírovi, který čirou náhodou potká vílu a už zdálky cítí, že ji musí ochutnat.

Upír dělající si zálusk na vílu
Upír dělající si zálusk na vílu

Hledáme vílí vesnici

Nyní už víme, že musíme najít vílu. Ty milují společnost, a proto se sdružují v malých vesničkách. Ty ovšem chrání minimálně neviditelností nebo posunutím do jiné dimenze. Nezbývá tedy než přístoupit k pasivnímu oslovení vil, rovnou zapomeňte na to, že běžně narazíte na vílí vesnici. V létě proto vyražte na tu nejkrásnější rozkvetlou louku ve vašem okolí. Přesně takové okolí víly milují a existuje šance, že se zde právě sdružují, i když je momentálně nevidíte. Nyní musíte víly oslovit. Na hlas jasně vysvětlete, proč se chcete stát vílou a co můžete vílám nabídnout. Pakliže se na vás usměje štěstí, objeví se záblek světla a vy spatříte vílu. Na první pohled to vědět nebudete, protože vypadá jako běžný člověk, ale jakmile vás pomocí magických sil přenese do své vesnice, už budete vědět na čem jste.

Nezkušená víla poprvé používá své světlo a omráčí polovinu vesnice
Nezkušená víla poprvé používá své světlo a omráčí polovinu vesnice

Magický rituál vede starší víla

Proces proměny ve vílu započne na speciálním večerním magickém rituálu. Toho se zúčastní nejstarší víla z dotyčné vesnice, protože právě ona má pravomoc rozšířit svůj druh o dalšího příslušníka. Ke starší víle se chovejte obzvláště uctivě, kromě toho, že je to slušnost, tak to vyžadují přímo vílí kodexy.

Ta samá víla, tentokrát již dokáže koncentrovat své světlo.
Ta samá víla, tentokrát již dokáže koncentrovat své světlo.

Poznámka: Když v textu píšeme slovo „víla„, nemáme tím výhradně na mysli ženu. I když dámská populace víl je ve výrazné většině, vílou se může stát i muž.

Příchozí dotazy:

  • jak se stát vílou

Blbost? Tak proč to nenasdílet?