Archiv pro štítek: Vánoce

Kdy je první adventní neděle roku 2012?

První adventní neděle 2012Nejkrásnější období před Vánocemi, označované jako advent se nezadržitelně blíží. První adventní neděle roku 2012 s přezdívkou železná neděle připadá letos na 2.12.2012. Jde tedy o první neděli v prosinci. Na tento den musí mít rodina připravený adventní věnec. Inspirace k vytvoření skutečně originálních modelů se stává dlouho před samotným adventem tématem dlouhých rozhovorů. Dochází k rozsvícení první svíce, značící, že Vánoce jsou skutečně blízko.

Další adventní neděle pochopitelně následují. Ta druhá připadá na 9.12.2012. Tento den se často označuje jako bronzová neděle. Třetí stříbrná neděle čeká na rozsvícení předposlední svíčky 16.12.2012. Za nejslavnostnější lze označit zlatou adventní neděli. Díky tomu, že kompletní rozsvícení věnec spatříte 23.12.2012, nebudete čekat na Štědrý den nijak dlouho. Připadá totiž již na následující den – 24.12.2012.

Vánoční trhy čekají na své návštěvníky

Jakmile začne Advent 2012, znamená to, že se vaše město začne připravovat na nejštědřejší svátky v roce. Na náměstí se zpravidla rozsvítí vánoční strom, ještě předtím se však veřejné osvětlení často zahalí do vánoční nálady. Typickou součást adventu dále symbolizují předvánoční trhy. Někteří lidé za nimi vyrážejí i do zahraničí, jmenujme například populární Vídeň. I domácí trhy však nabízí výběr z široké nabídky zboží či občerstvení. Pečené kaštany, medovina či punč, to je jen lehký výčet tohoto, co lze na trzích ochutnat.

Blbost? Tak proč to nenasdílet?

Inspirace na adventní věnce

Doba Vánoc se nezadržitelně blíží, a to znamená krásné adventní obdoby plné očekávání z nadcházejících hojných svátků. Každá neděle z uvedeného čtyřtýdenního období se v řadě domácností nese v duchu sledování dnes již tradičního adventního koncertu. Vzpomínáte si přitom, jak začíná? Ano správně, zapálením svíčky na skutečně nádherném věnci. O něm přitom nemusíte pouze snít, snadno jej totiž vytvoříte v domácích podmínkách. Zapomeňte na kupování fádních hotových produktů, jenž se od sebe neliší. Vdechněte svému adventnímu věnci nádech originality a uvidíte, jak nedělní večery přinesou poklidné chvíle v rodinném duchu.

Chybí inspirace? Už nebude!

Samotná výroba začíná opatřením dostatečně stabilní základy. Pokud se vašeAdventní věnec - inspirace drahá polovička řadí mezi domácí kutily, požádejte o vyřezání dřeva odpovídající tvaru. Pakliže zručnost ve vašem domě příliš nekvete, můžete zavítat do libovolných domácích potřeb či květinářství. Prodávají totiž jak hotové zboží, tak i holé kostry. Inspirace na adventní věnce se přitom často nachází právě v podobných obchodech. Stačí projít dostupnou nabídku a rázem uvidíme, že vás trkne do nosu motiv, jenž na svém věnci chceme mít.

Čerstvé jehličí provoní obývací pokoj

Rozhodně zapomeňte na umělé napodobeniny. Ty sice nepíchají, ale nedokáží vytvořit tu pravou vánoční atmosféru. Před samotných adventem proto například s dětmi vyrazte ven do nejbližšího lesa a vrhněte se na posbírání několika spadaných jehliček, jenž poslouží jako kabát vznikajícího věnce.

Základ, bez kterého se neobejdete – čtyři svíce

Adventní věnecPoslední trendy hovoří ve prospěch menších svíček s větším průměrem. Za stálici lze považovat červenou barvu, do popředí se prodírá i zlatá. Možná je však čas na změnu. Co říkáte na vysoké tenké svíce v modrém provedení. K upevnění na vznikající věnec lze použít jednoduchou fintu. Stačí zapalovač na chvíli roztavit vosk na konci svíčky a rychle ji připevnit na adventní věnec ještě před tím, než vosk zaschne. U dalšímu upevnění poslouží již umístěný materiál – například vhodně situované větvičky.

Pověstná třešnička na dortu

A jak celý věnec zakončit? Právě zde inspirace nezná mezí. Zkuste projít vánoční ozdoby a najít řetěz, jenž se již na stromeček nehodí. Rozstřihněte jej a ležérně položte na věnec. V prodejnách lze pořídit i speciální barevný sprej, jenž dává zlatý či stříbrný nádech a věnec tak proměňuje až v luxusní plod vaší práce.

Blbost? Tak proč to nenasdílet?