Inspirace na adventní věnce

Doba Vánoc se nezadržitelně blíží, a to znamená krásné adventní obdoby plné očekávání z nadcházejících hojných svátků. Každá neděle z uvedeného čtyřtýdenního období se v řadě domácností nese v duchu sledování dnes již tradičního adventního koncertu. Vzpomínáte si přitom, jak začíná? Ano správně, zapálením svíčky na skutečně nádherném věnci. O něm přitom nemusíte pouze snít, snadno jej totiž vytvoříte v domácích podmínkách. Zapomeňte na kupování fádních hotových produktů, jenž se od sebe neliší. Vdechněte svému adventnímu věnci nádech originality a uvidíte, jak nedělní večery přinesou poklidné chvíle v rodinném duchu.

Chybí inspirace? Už nebude!

Samotná výroba začíná opatřením dostatečně stabilní základy. Pokud se vašeAdventní věnec - inspirace drahá polovička řadí mezi domácí kutily, požádejte o vyřezání dřeva odpovídající tvaru. Pakliže zručnost ve vašem domě příliš nekvete, můžete zavítat do libovolných domácích potřeb či květinářství. Prodávají totiž jak hotové zboží, tak i holé kostry. Inspirace na adventní věnce se přitom často nachází právě v podobných obchodech. Stačí projít dostupnou nabídku a rázem uvidíme, že vás trkne do nosu motiv, jenž na svém věnci chceme mít.

Čerstvé jehličí provoní obývací pokoj

Rozhodně zapomeňte na umělé napodobeniny. Ty sice nepíchají, ale nedokáží vytvořit tu pravou vánoční atmosféru. Před samotných adventem proto například s dětmi vyrazte ven do nejbližšího lesa a vrhněte se na posbírání několika spadaných jehliček, jenž poslouží jako kabát vznikajícího věnce.

Základ, bez kterého se neobejdete – čtyři svíce

Adventní věnecPoslední trendy hovoří ve prospěch menších svíček s větším průměrem. Za stálici lze považovat červenou barvu, do popředí se prodírá i zlatá. Možná je však čas na změnu. Co říkáte na vysoké tenké svíce v modrém provedení. K upevnění na vznikající věnec lze použít jednoduchou fintu. Stačí zapalovač na chvíli roztavit vosk na konci svíčky a rychle ji připevnit na adventní věnec ještě před tím, než vosk zaschne. U dalšímu upevnění poslouží již umístěný materiál – například vhodně situované větvičky.

Pověstná třešnička na dortu

A jak celý věnec zakončit? Právě zde inspirace nezná mezí. Zkuste projít vánoční ozdoby a najít řetěz, jenž se již na stromeček nehodí. Rozstřihněte jej a ležérně položte na věnec. V prodejnách lze pořídit i speciální barevný sprej, jenž dává zlatý či stříbrný nádech a věnec tak proměňuje až v luxusní plod vaší práce.

Blbost? Tak proč to nenasdílet?

Napsat komentář