Archiv pro štítek: pytlíkovaný čaj

Bílý čaj: Doba louhování zbavená tajemství

Bílý čaj a jeho doba louhování, to je u milovníku této tekuté pochoutky věčné téma. A proč mluvíme rovnou o pochoutce? Odpověď je prostá, bílý čaj totiž patří mezi ty nejkvalitnější varianty, jenž zakoupit. Právě proto je více než vhodné nepokazit připravovaný šálek špatnou dobou louhování. Jak dlouho se tedy má bílý čaj v horké vodě koupat? Odpověď přináší následující řádky.

Pytlíkovaný čaj

Bílý čaj zcela běžné zakoupíte v lepších supermarketech. Produkují jej totiž velkéBílý čaj společnosti, které se pochopitelně snaží svým zákazníkům usnadnit život a proto jednotlivé lístky balíky do pytlíků. I když s vámi většina znalců čaje nebude souhlasit, věřte, že i z pytlíku lze připravit chutný čaj. Doba louhování zpravidla bývá napsána přímo na krabičce a je proto vhodné se ji řídit. Obecně lze říci, že se pohybuje kolem tří minut, přičemž tento milník nikdy nepřekročí. Dlouhé louhování totiž škodí, do čaje se totiž začínají pomalu uvolňovat třísloviny, což jako konzument nevyžadujete. Rozhodně nepraktikujte způsob ponechání pytlíku v hrnečku do doby než nápoj vypijete. Po chvíli totiž danou tekutinu nelze označit za čaj, ale barevný hořký nálev podivné chuti. A jak má být vlastně voda horká? Optimální teplota má 100 stupňů Celsia.

Sypaný bílý čaj

Skutečně kvalitní bílý čaj, jenž sypete do typického vajíčka a následně vkládáte do šálku vás možná svoji dobou louhování překvapí. Plně se totiž často spokojí s jednou minutou. Výjimkou nejsou ani případy, kdy již po půl minutě sypaný čaj hrnek opouští.

Blbost? Tak proč to nenasdílet?