Praha a ohňostroj k oslavě roku 2013

Každoroční světelná podívaná se pro hlavní město stala naprosto neodmyslitelnou událostí. Právě proto Praha uspořádá ohňostroj i v roce 2013. Je vcelku jasné, kdy k této události dojde – na Nový rok. Otazník se ovšem až donedávna snášel ohledně přesné doby, kdy celá show vypukne. Vedení města občanům umožnilo hlasovat v anketě a zvolit tak, kdy se ohňostroj 2013  pod příkrovem noci objeví. V úvahu připadaly následující dvě varianty:

  • 1.1.2013 v 00:01
  • 1.1.2013 v 18:01

Nakonec bylo rozhodnuto o zvolení druhé možnosti. Praha tedy překvapí nádherným desetiminutových představeních 1.1.2013 přesně v 18:01. Máme se skutečně na co těšit, protože magistrát za pyrotechniku vydá téměř 1 milión korun. Za tuto sumu je přislíbeno přibližně 3 500 barevných efektů.  K  dotvoření efektu bude samotný ohňostroj doprovázat hudba. Praha pro ohňostroj 2013 sice vybrala pro někoho ne příliš vhodný čas, nelze však pochybovat, že se bude jednat o neopakovatelnou akci. Technické zázemí bylo svěřeno zkušené firmě.

Praha - ohňostroj 2013
Foto: Bill Longshaw / FreeDigitalPhotos.net

Praha pro ohňostroj omezí dopravu

Poněkud nepotěšeni mohou být řidiči, jenž se budou chtít v inkriminovanou dobu dopravit na vytčené místo. Vedení města totiž oznámilo, že kvůli pyrotechnice připravuje několik dopravních omezení. Jejich přesné vymezení ovšem prozatím specifikováno nebylo. S předstihem však pochopitelně budou zveřejněny.

Blbost? Tak proč to nenasdílet?

Napsat komentář