Archiv pro štítek: Android

Jak odinstalovat (smazat) aplikaci na platformě Android

Důvody k odstranění programu, jenž se usídlil v mobilním telefonu nebo tabletu patrně není třeba dlouze vysvětlovat. Řadu lidí vede k odinstalaci aplikace paměťová náročnost. Jednoduše řečeno lze říci, že jejich přístroj disponuje omezenou kapacitou vnitřní paměti, a za začíná docházet. Před instalací rozsáhlejšího programu je proto typicky třeba nejprve eliminovat nepoužívané položky, jenž v telefonu v podstatě bez užitku zabírají místo. Některým uživatelům nadále vadí i drzost reklamních systémů, jenž s danou bezplatnou aplikací přicházejí. Autor programu se snaží dostupnost zdarma kompenzovat vloženou reklamou. Na tom pochopitelně není nic špatného, pokud se inzerce svévolně nezobrazuje během používání operačního systému Android. Za pověstnou poslední kapku se považuje zobrazení reklamy v notifikační liště. Lidé čekají důležitou zprávu, namísto toho jsou informování o méně či více výhodné službě. Naštěstí však řada vývojářů neochotu osob k podporování podobných reklamních systémů dobře zná, a proto přináší decentní formu inzerce, typicky v podobě grafického banneru zobrazeného výhradě při práci s danou aplikací.

Odinstalace na Androidu

Vrhněme se nyní za zodpovězení původní otázky – jak odinstalovat aplikaciAndroid na platformě Android? Zcela jednoduše, stačí následovat tyto kroky:

  • Otevřete v menu telefonu Nastavení
  • Zvolte Aplikace
  • Vyhledejte položku, jenž nechcete dále používat a vyberte ji
  • Na otevřené obrazovce zvolte Odinstalovat
Povšimněte si přitom dostupné volby Přesunout na kartu SD. Ta dokáže část dat, jenž aplikace ke svému životu potřebuje převést na externí paměťovou kartu a získat tak cenné volné megabajty v telefonu. Odinstalace proto automaticky nepředstavuje jediné řešení.

Blbost? Tak proč to nenasdílet?